Nauka online w pytaniach

Dobrze przygotowane zajęcia online w żadnym stopniu nie odbiegają jakością od zajęć stacjonarnych. Lekcje zdalne wymagają o wiele większego nakładu pracy i wcześniejszego planowania od lektora niż w przypadku zajęć prowadzonych w klasie rzeczywistej. Zajęcia online skupiają się na pierwszym planie wokół  słuchania, rozumienia i komunikowania czyli umiejętności praktycznych. Różnorodne materiały  (podręcznik, filmy, piosenki, quizzy, praca na tablicy, odgrywanie ról) i wielokrotne zmiany aktywności sprawiają, że lekcje w Funlearning zawsze są interesujące.

Możliwość nagrania i późniejszego odtworzenia zajęć sprawia, że nigdy nie tracisz lekcji, dzięki czemu nie gromadzą się żadne zaległości. Posiadając dobre połączenie z internetem możesz uczestniczyć w lekcjach dowolnego miejsca na Ziemii. Dzięki temu uzyskujesz znacznie wyższą frekwencję niż w przypadku zajęć stacjonarnych.

Comiesięczne raporty w sprawie postępów, frekwencji i poziomu motywacji Twojego dziecka oraz wgląd do e-dziennika sprawią, że  poczujesz kontrolę nad procesem nauki Twojej pociechy. Nasza szkoła językowa realizuje program danego kursu w oparciu o zorganizowany, dobrze przemyślany materiał uzupełniając go dodatkowo o zagadnienia z kręgu zainteresowań grupy.

Dzięki materiałom i linkom przesyłanym przez lektorów po zajęciach, możesz w dowolnej chwili przesłuchać  piosenki lub obejrzeć film ze swoją pociechą. Zachęć dziecko, by nauczyło Cię nowych zwrotów z ostatnich zajęć, opowiedziało Ci film lub komiks używając elementów języka obcego. Wspólnie pobawcie się w sklep, szkołę gotowania używając nazw produktów spożywczych . Możecie też stworzyć bloga lub plakat na dowolny temat. Możliwości jest wiele, wystarczy jedynie uruchomić wyobraźnię i znaleźć trochę wolnego czasu.

Mówienie i słuchanie są dominującą aktywnością na zajęciach online. Zajęcia w naszej szkole językowej umożliwiają rozwój każdej z kompetencji językowych (mówienie, słuchanie, czytanie, pisanie). Opcja przesyłania tekstów napisanych odręcznie – a nie tylko z poziomu komputera, umożliwia śledzenie postępów z zakresu pisowni, ortografii, stylu, poprawności gramatycznej. Pracujemy na artykułach z gazet i podręcznikach, więc ćwiczymy regularnie rozumienie tekstu.

Podręcznika – w ramach opłaty za kurs otrzymasz go pocztą.

Zeszytu, długopisu i ołówka - zupełnie jak podczas zajęć stacjonarnych.

Komputera lub tabletu z  zainstalowanym darmowym komunikatorem (tu na pewno Cię pokierujemy) i dobrego połączenia z internetem.

Sprawnej kamery oraz mikrofonu (opcjonalnie słuchawek).

Znajdź ciche, spokojne miejsce, gdzie nie będą przeszkadzać Ci inni domownicy. W przypadku dzieci- rodzeństwa uczestniczącego w tej samej grupie wskazane jest, by dzieci korzystały z dwóch różnych urządzeń, najlepiej w dwóch odrębnych pomieszczeniach (dzięki temu nie będą się wzajemnie rozpraszać). Pamiętaj, by naładować baterię jeśli korzystasz z laptopa lub urządzenia mobilnego.

Nauka jakiejkolwiek umiejętności wymaga wiele pracy i licznych powtórzeń. Możesz zmaksymalizować swoje rezultaty regularnie pracując poza wirtualną klasą. Nasi najlepsi lektorzy na pewno będą Cię motywować i wspierać, podpowiedzą jak powtarzać materiał. Zadania domowe – ćwiczenia, projekty czy testy – i praca w grupie z pewnością zmobilizują Cię do regularnej pracy z językiem, która zaowocuje sukcesem.

To przede wszystkim olbrzymia oszczędność czasu, mniejsze zużycie paliwa, mniej czasu spędzonego w korkach, lepsza koncentracja oraz praktyczna nauka z nastawieniem na słuchanie i mówienie. Dodatkowo, praca w niewielkiej grupie maksymalnie 3- 8 osobowej będzie narzucała tempo realizacji materiału, a element współzawodnictwa zmotywuje Cię do działania.